Зустріч із представниками агенцій ООН в Україні: «Голосу Ромні» допоміг залучити до діалогу представниць ромських організацій та активісток
Локальні ромські лідерки та представниці громадських організацій обговорили проблеми, які постають перед громадою під час повномасштабного вторгнення, і разом з ООН зрозуміли, як можна змінити ситуацію.
Це була надважлива зустріч, до якої ми довго готувалися. Ідея була в тому, аби локальні ромські лідерки та представниці громадських організацій обговорили проблеми, які постають перед громадою під час повномасштабного вторгнення, і разом з ООН зрозуміли, як можна змінити ситуацію.
На цій зустрічі в Києві були присутні голови майже всіх агенцій ООН в Україні, під керівництвом постійної координаторки з гуманітарних питань Деніз Браун. Президентка «Голосу Ромні» Анжеліка Бєлова допомогла залучити до цього діалогу представниць усіх активних жіночих ромських ГО, активісток і лідерок спільнот із різних регіонів нашої країни, щоб вони змогли поділитися досвідом і дати зворотній зв’язок щодо співпраці з донорами.
Наша програмна директорка Анна Редько розповіла про те, що для «Голосу Ромні» дуже важливо використовувати саме комплексний підхід: допомога має не лише підтримувати людей у моменті, але й враховувати їхні вразливості та покращувати перспективи майбутнього. Наприклад, саме тому ми не лише запрошуємо жінок на курси з перекваліфікації, але також створюємо коворкінг для них із дитячою кімнатою для їхніх дітей.
Проте, гуманітарна допомога також все ще лишається надважливою. Серед проблем, з якими стикаються роми, є і дискримінація, і обмежений доступ до освіти, медичних та соціальних послуг. Тому під час зустрічі громадські організації разом з агенціями ООН виробили рекомендації в п’яти ключових напрямках:
• доступ до гуманітарної допомоги та участь у ній,
• доступ до соціального захисту, охорони здоров’я та медичних послуг,
• доступ до освіти та ринку праці/засобів до існування,
• захист та доступ до соціальних послуг, включаючи реагування на гендерно зумовлене насильство щодо жінок та дівчат,
• включення та участь у програмах раннього відновлення та відбудови.
Агенції ООН, які були на цій зустрічі, ознайомилися з діяльністю кожної учасниці та ГО і запропонували допомогу за різними напрямками. Дякуємо колегам за продуктивну зустріч, а представницям агенцій ООН за проактивну позицію та підтримку!