У лютому п’ятеро наших колег і колежанок з Ужгорода, Запоріжжя, Києва, Кривого Рогу та Харкова відвідали надважливий тренінг із домедичної допомоги та основ виживання у ворожому середовищі.

Триденне навчання провела організація “Українська Школа Порятунку” за підтримки партнерів “Голосу Ромні” — міжнародної гуманітарної організації CARE. 

Програма тренінгу була насиченою та активною. Учасники (-ці) слухали лекції, а потім відпрацьовували кожен етап допомоги на практиці.

За три дні ми навчилися:

• швидко оцінювати небезпеку та приймати рішення під час обстрілів чи надзвичайних ситуацій;

• надавати першу допомогу при пораненнях, кровотечах, травмах і втраті свідомості;

• користуватися турнікетами, шийними комірами, ношами та іншими засобами;

• правильно проводити серцево-легеневу реанімацію;

• евакуйовувати поранених у складних умовах;

• працювати в засобах захисту (бронежилеті та касці);

• користуватися раціями та організовувати комунікацію у критичних ситуаціях;

• проходити блокпости та діяти під час мінної небезпеки чи атак дронів.

Регіональна координаторка “Голосу Ромні” в Запоріжжі Марія Опанасенко розповіла: найбільше їй запам’яталися практичні відпрацювання. Вона також спробувала себе в ролі постраждалої: 

“Коли я грала роль водійки мотоцикла, яка потрапила в ДТП, на мені відпрацьовували правильність зняття шолома, накладання фіксуючого коміра, фіксацію та перенесення за допомогою нош”.

Марія додала, що її навчили накладати турнікети, робити детальний домедичний огляд постраждалої людини, проводити правильно серцево-легеневу реанімацію, зупиняти різні види кровотеч, фіксувати голову за допомогою коміра при травмі спини тощо.

Навчання додало нашій команді ще більшої впевненості у своїх діях у випадку небезпеки. Важливо знати, як поводитись у критичних ситуаціях і допомогти тим, хто поруч. А значить — бути ефективнішими у своїй роботі.

“Цей тренінг став важливим кроком для посилення безпеки в наших просторах, які знаходяться в Запоріжжі, Харкові та Кривому Розі. Ці міста регулярно піддаються ракетно-бомбовим атакам і розташовані поблизу лінії фронту, що підвищує ризики для наших працівників (-иць) і відвідувачів (-ок). Ми навчилися  не тільки надавати першу допомогу в екстрених ситуаціях, а й отримали засоби домедичної допомоги: турнікети, кровоспинні засоби, шини та індивідуальні аптечки. Важливо бути готовими швидко та ефективно надати допомогу собі та  іншим”, — каже проєктний менеджер “Голосу Ромні” Роман Сердюк.

Цей тренінг був надзвичайно цінним і важливим для підвищення безпеки наших працівників (-иць) під час роботи у прифронтових регіонах. Захід став можливим завдяки CARE та підтримці Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiw