В Україні стартувала кампанія «16 днів проти насильства»
25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і дівчат. І сьогодні ми вчергове хочемо нагадати, як важливо говорити про гендерно зумовлене насильство (ГНЗ). Адже саме сьогодні стартує глобальна кампанія «16 днів активізму протидії насильству», яка триватиме до 10 грудня – Дня прав людини.
25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і дівчат. І сьогодні ми вчергове хочемо нагадати, як важливо говорити про гендерно зумовлене насильство (ГНЗ). Адже саме сьогодні стартує глобальна кампанія «16 днів активізму протидії насильству», яка триватиме до 10 грудня – Дня прав людини.
Щодня від насильства потерпають сотні жінок і дівчат. Це відбувається, не тільки вдома, а й на роботі, в громадських місцях, в інтернеті. Тому у ці 16 днів ми прагнемо привернути якомога більше уваги до боротьби з цим явищем. Щороку у цей період жінки, які постраждали від насильства, розповідають свої історії публічно. Ми впевнені, що такий крок допомагає іншим жінкам, які в цей момент переживають схожий досвід, заявити про те, що з ними відбувається, надихає на боротьбу за власні права та гідне життя.
Нещодавно в Одесі чоловік при дитині побив свою колишню дружину. Жінка написала про цей випадок в Інстаграмі. Написала про це жінка публічно тільки за більш ніж тиждень. Бо за весь той час правоохоронці не відкрили провадження щодо чоловіка, а її навіть не направили на судмедекспертизу.
Пост зібрав майже 150 тисяч реакцій і понад 7 тисяч коментарів. Водночас, коли це все відбувалося, поблизу парку, у людному місці, як написала сама жінка, вона кричала — але перехожі просто йшли далі та не допомогли.
«Сама спровокувала», «Не поважала чоловіка», «Немає диму без вогню», «Це наслідок ваших відносин з чоловіком» — такі коментарі залишили деякі люди під дописом. У нашому суспільстві досі зберігається звичка толерувати насилля, виправдовувати кривдника і звинувачувати постраждалу. Соціальна стигматизація жінок у випадках домашнього насилля хоч і зменшується, але все ще є. Проте більшість коментарів таки були на підтримку жінки, яка стала жертвою гендерно зумовленого насильства. Інші люди також ділились своїми історіями. Пропонували юридичну та психологічну допомогу. Підтримка інших людей, часто незнайомих, дає відчути їхню небайдужість та розуміння.
Цього року UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії гендерно зумовленому насильству #Нестерпиться. Вона покликана звернути увагу суспільства на проблему гендерно зумовленого насильства, сприяти його попередженню та розповісти про платформи для допомоги постраждалим.
#Нестерпиться – це 16 особистих історій українок, які віднайшли в собі сили звернутися по допомогу та зупинити насильство. Ці історії протягом наступних 16 днів показуватимуть в ефірах центральних телеканалів. Жінки на всю країну розповідатимуть про свій досвід насильства. Серед них — президентка «Голосу Ромні» Анжеліка Бєлова.
Вона, як і всі учасниці кампанії #Нестерпиться , прагне власним прикладом надихнути та підтримати інших жінок та дівчат, які потребують звернення до сервісів протидії гендерно зумовленому насильству.
Разом ми сильніші!