Ми постійно підтримуємо зв’язок з нашими партнерами та партнерками.

У травні президентка нашої організації Анжеліка Бєлова зустрілась у Львові з місією Виконавчої Ради ООН Жінки, яку очолив заступник Постійного представника Швеції при Організації Об’єднаних Націй Андреас фон Уекскюль. Також до України прибули заступниця Постійного представника Кот-д’Івуару при ООН Халлі Крістін Япі Ні Бах, заступниця Постійного представника Польщі при ООН Йоанна Скочек, секретар Виконавчої ради ООН Жінки Жан-Люк Борієс та Регіональна Директорка ООН Жінки Белен Санс Луке. Ми раді бачити чітку позицію щодо ситуації в нашій державі та ролі жінок у гуманітарному реагуванні й гендерно орієнтованому відновленні. У меседжі місії в Україні йдеться: в контексті забезпечення гендерно орієнтованого врядування та гендерно відповідального відновлення важливо інвестувати в жінок-лідерок, котрі мають відповідні знання та можуть ефективно долучатися до цих процесів на всіх рівнях.

Представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер зазначила: “Досягнення гендерної рівності у прийнятті рішень є фундаментальною передумовою для побудови більш справедливого, інклюзивного та стійкого суспільства. Це вимагає узгоджених зусиль як від державних установ, так і від громадянського суспільства, спрямованих на подолання бар’єрів, стереотипів і створення середовища, в якому жінки можуть брати повноцінну участь і відігравати провідну роль у формуванні майбутнього України”.

“Голос Ромні” цілеспрямовано працює для розвитку і підтримки жіночого лідерства. Вважаємо, що залученість представників і представниць ромської громади може гарантувати дотримання принципів інклюзивності та справедливості у процесах відновлення України. Як одна з найбільш вразливих груп, ромська спільнота потребує, щоб її позицію почули, а проблеми й потреби врахували під час прийняття рішень на локальному, національному та міжнародному рівнях. І саме залучення ромських громадських організацій є стратегічним кроком для підвищення ефективності і стійкості гуманітарних програм та ініціатив. Аби їх реалізувати, потрібно розуміти зсередини культурні, соціальні та економічні аспекти життя ромів і ромок.

Під час зустрічі Анжеліка Бєлова розповіла: “За результатами спільної місії ООН на Закарпаття створено робочу групу для розробки плану підтримки ромської громади до 2024 року. Я розумію виклики залучення ромської громади до таких заходів, як Конференція з відновлення, де основна увага зосереджена на реконструкції та економічній складовій відновлення. Вдячна за можливість долучитися до Конференції цього року і сподіваюся, що наступного в таких заходах братимуть участь більше ромських лідерок”. “Голос Ромні” вдячний ООН Жінки за підтримку нашої роботи. Разом ми допомагаємо ромським жінкам стати економічно спроможними, забезпечити своє майбутнє та розвиваємо жіноче лідерство.

Фото: UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні