Вона відбудеться 18 січня. Також на на сторінці Фундації “W Stronę Dialogu” у Facebook подію будуть транслювати онлайн.

FemFusion: Тенденції рівності в ромському активізмі.

З якими викликами стикаються ромські активісти та активістки з України? Що змінили 2 роки війни? Яку роль відіграють жіночі рухи у творенні змін? 18 січня в Ромському громадському центрі відбудеться зустріч FemFusion: тенденції рівності в ромському активізмі”, на якій ми розглянемо тему ромського активізму, об’єднавши феміністичну, академічну та журналістську перспективи.

Специфіка досвіду війни серед ромських жінок і чоловіків призвела до переосмислення концепції ромського активізму.

Набули значення такі цінності, як соціальна солідарність, емпатія та сестринство. Особливо актуальними вони стали в контексті рішучості прагнення до рівності. Звідси випливає необхідність створення простору, сприятливого для відкритої розмови, що дозволяє краще зрозуміти виклики, з якими стикається ромська громада перед обличчям реалій війни. Саме на цьому ми хочемо зосередитися під час зустрічі “FemFusion: тенденції рівності в ромському активізмі”, в якій візьмуть участь Анжеліка Бєлова – засновниця ГО “Голос Ромні”, Малгожата Колачек – віцепрезидентка Фонду “W Stronę Dialogu” та Пьотр Вуйчик – фотожурналіст, який документує ромську громаду в Європі з 1991 року.

Дискусія супроводжуватиметься допрем’єрною презентацією репортажних фотографій Пьотра Вуйчіка, зроблених під час його перебування в Україні.

Зустріч відбудеться в Ромському громадському центрі у Варшаві і буде транслюватися онлайн на сторінці Фундації “W Stronę Dialogu” у Facebook.

Біографії:

Малгожата Колачек – кандидатка політичних наук, доцент Інституту міжкультурних досліджень Ягеллонського університету, де вона також є заступницею директора з навчальної роботи. Віцепрезидентка Фундації “Назустріч діалогу”. Співзасновниця групи “Польща-Рома-Україна”, яка в рамках діяльності фонду підтримує ромські громади українського походження. Співзасновниця Ромського громадського центру у Варшаві. Рецензент журналу “Ромські дослідження” Ромазнавчого товариства. Закінчила факультет зв’язків з громадськістю у Вищій школі економіки у Кракові та Академію професійного коучингу у Варшавській школі економіки. В академічному та дидактичному плані цікавиться етнічними питаннями, особливо ромською громадою та її становищем у Центрально-Східній Європі, а також питаннями міграції, створення іміджу та присутності меншин у засобах масової інформації в Польщі та за її межами. Авторка книг, стипендистка наукових та дидактичних програм, педагогиня, тренерка з антидискримінації. Координаторка освітніх та дослідницьких проєктів, авторка освітніх програм та інструментів.

Анжеліка Бєлова народилася і виросла в Запоріжжі, на південному сході України. У 2020 році вона заснувала ромську жіночу організацію “Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» та стала регіональною представницею Українського Жіночого Конгресу, просуваючи політику гендерної рівності та захисту прав жінок у Запорізькій області.Завдяки проєктам з розвитку підприємництва серед ромських жінок, які організація «Голос Ромні» реалізовувала протягом 1,5 років, 74 ромські жінки отримали спеціальності та працевлаштувалися.

Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року вона продовжує координувати роботу своєї організації, надаючи гуманітарну допомогу ромській громаді на південному сході України (Запоріжжя, Дніпро, Кривий Ріг, Харків, Херсон, Донецьк), на заході України (Закарпаття) та евакуйовуючи ромів/ромок у безпечні місця. За майже два роки з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України «Голос Ромні» допоміг понад 60 000 людей з вразливих груп.Організація активно відстоює права ромів/ромок та ромських біженців з України на міжнародному рівні (регіональні форуми ООН з питань меншин, зустрічі Ради Європи “Діалог з ромським та кочовим громадянським суспільством”, День німецького фонду, Український Жіночий Конгрес, Ісландський Жіночий Конгрес, Феміністичний форум з питань зовнішньої політики в Нідерландах та ін.).

Пьотр Вуйчик працював фотокореспондентом і керівником фотовідділу в Gazeta Wyborcza з 1989 по 2011 рік. Він документує ромську громаду в Європі з 1991 року. У 2011 році став академічним викладачем Кіношколи в Лодзі, а зараз викладає фотожурналістику на факультеті документалістики Варшавського університету. Разом із Домініком Ройнеттом заснував фонд Picture Doc, де вже 10 років створює та просуває документальні проєкти. Автор книг і виставок про суспільно-політичні події в Польщі та про ромів у Європі. Неодноразовий переможець конкурсів пресової фотографії.

FemFusion: Тенденції рівності в ромському активізмі

18 січня (четвер), 18:00 – 19:30

Ромський громадський центр

Ulica Skrzetuskiego 36а, Warszawa