Впливові особи в політичній сфері та впливові чиновники повинні просувати ідеї рівності та толерантності, демонструвати повагу до національних спільнот на власному прикладі задля побудови демократичного суспільства.

На цьому наголосила Анжеліка Бєлова, президентка ГО “Голос Ромні”, під час “Сніданку жіночого лідерства” у Києві.

Захід запросив активістів, представників міжнародних організацій, народних депутатів та громадських діячів обговорити роль жінок у зміцненні демократії, миротворчих зусиллях та інклюзивному відновленні України як на місцевому, так і на глобальному рівнях.

Під час зустрічі Анжеліка Бєлова розповіла про свій нещодавній візит до Страсбурга, де вона зустрілася з Майклом О’Флаерті, Комісаром Ради Європи з прав людини, який взяв на себе зобов’язання підтримувати ромську громаду в Європі та захищати їхні права. Вона також підкреслила ключову роль українського уряду в цих процесах:

“Я б дуже хотіла, щоб в Україні було більше політиків, серед депутатів та чиновників усіх рівнів, які вважають важливим боротися за права ромів і поширювати цю ідею. Повага до прав людини – це концепція, яка зміцнює міжнародну репутацію України як держави, що цінує різноманітність і підтримує інклюзивність на всіх рівнях”.

Під час війни роль жінок суттєво трансформується: з’являються нові виклики, водночас відкриваються нові можливості для жіночого лідерства в громадському та політичному секторах. Тому важливо залучати їх до всіх державних процесів та підвищувати їхню видимість! Обравши європейський вектор розвитку, Україна взяла на себе зобов’язання впроваджувати реформи та відповідати високим стандартам демократії, зокрема шляхом забезпечення рівних можливостей для всіх!