На прикладі «Голосу Ромні» ми показали важливість підтримки лідерства у ромській громаді, надання платформ для адвокації, навчання та організаційного розвитку ромських ГО.

Шлях до забезпечення рівних можливостей для національних меншин — це рух України до європейської інтеграції. Наша робота з адвокації прав нацспільнот триває попри війну і постійну необхідність закривати нагальні щоденні гуманітарні запити ромського населення.

28-29 березня президентка «Голосу Ромні» Анжеліка Бєлова взяла участь у нараді «Європейська інтеграція: питання політики України у сфері свободи совісті та забезпечення прав національних спільнот і корінних народів», яку разом організували Державна служба України з етнополітики та свободи совісті і Рада Європи. Дводенний захід провели в Ужгороді.

Метою семінару було не тільки обговорити ситуацію довкола питання нацспільнот в Україні, а й скоординувати зусилля у створенні та роботі Центрів національних меншин України. Ми завжди готові та раді долучатися до фахових обговорень, адже знаємо, як важливо розповідати про нинішнє становище ромів і ромок в Україні. Війна посилює нерівність і дискримінацію у суспільстві, поглиблює гуманітарну кризу та фінансову вразливість. Тому серед наших пріоритетів — робота на випередження та ліквідація чинників негативного впливу. Увага до потреб та повага прав ромського населення — важлива складова державної політики у питаннях нацменшин. Вона потребує системного підходу, а також співпраці державних органів і громадських організацій. Разом ми можемо зробити цю концепцію такою, що буде повною мірою враховувати всі потреби та проблеми ромської спільноти.

Оскільки наша організація працює у різних регіонах, ми маємо досвід роботи у подоланні різних криз. Адже на сході України ромське населення зіштовхується з одними проблемами, а на заході — виклики інші.

Президентка “Голосу Ромні” Анжеліка Бєлова розповіла про рішення у соціальній підтримці та системній адвокації прав ромської громади:

За понад два роки повномасштабної війни “Голос Ромні” допоміг близько 100 000 людей. Хтось потребував базових речей (питну воду та дрова) для того, аби мати змогу приготувати їжу та обігріти домівку. Комусь довелося будувати життя з нуля та опанувати нову професію. Чиїсь діти втратили можливість відвідувати школу, тому потребували місця, де змогли би навчатись. Запити до нашої організації бувають різними. І ми враховуємо їх усі.

Так само, як і Стратегія сприяння реалізації прав та можливостей ромів в українському суспільстві охоплює усі аспекти життя нашої спільноти. Сподіваємося на подальшу співпрацю та підтримку інших учасників дискусії у нашій роботі, адже такі партнерства можуть зміцнити позицію України в європейських прагненнях. І, як зазначив голова ДЕСС Віктор Єленський, забезпечення прав національних меншин є одним із основних критеріїв аналізу демократичності нашого суспільства з метою приєднання до ЄС.

На прикладі нашої організації ми показали важливість підтримки лідерства представників та представниць ромської громади, надання платформ для адвокації, навчання та організаційного розвитку ромських ГО,

– зазначила Анжеліка Бєлова.