Українські жіночі організації, серед яких і делегація “Голосу Ромні” (ромські активістки та представниці ромських ГО) активно долучаються до глобальних дискусій і відстоюють права жінок на міжнародній арені.

Цього разу — в самому серці Нью-Йорка, в стінах ООН, де приймаються рішення, які впливають на долі мільйонів людей, ми беремо участь у заходах в межах 69-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.

Для нас одним із пріоритетних питань, яке обговорюють на Комісії, є відновлення України після війни. Тому впродовж усіх заходів українські жіночі організації працюють із фокусом на цю тему. Нам надзвичайно важливо, аби жінки могли брати дієву участь у процесі відбудови держави. Їхній досвід та експертиза мають бути враховані на всіх етапах, оскільки це забезпечить більш справедливе відновлення для всіх громадян (-ок), незалежно від їхнього походження чи соціального статусу. 

Під час візиту до США ромську делегацію очолила президентка “Голосу Ромні” Анжеліка Бєлова, котра переконана: жінки, зокрема з вразливих груп, повинні  бути залучені до прийняття рішень щодо гуманітарного реагування та стратегій відновлення. І тут важливо дотримуватися гендерної рівності та справедливості, щоб забезпечити рівні можливості для кожного і кожної.

Україна повинна пройти цей шлях відновлення з урахуванням потреб всіх її громад, і саме тому ми маємо забезпечити, щоб голоси жінок були почуті на кожному етапі цього процесу. А жіночі організації, які відіграють ключову роль у гуманітарній допомозі вразливим групам, мають мати стабільне та довгострокове фінансування. 

Дякуємо партнерам за змогу бути долученими до глобального дискурсу: Офісу європейської та євроатлантичної інтеграції України, Урядовій уповноваженій з ґендерної політики Катерині Левченко, Постійному представництву України при ООН, Georgetown Institute for Women, Peace and Security, Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund, CARE.Ukraine, Oxfam, Mercy Corps та іншим, хто підтримує важливі ініціативи.