
Рівність ромських і мандрівних жінок, молоді та дітей: Анжеліка Бєлова модерувала дискусію в Раді Європи
З Америки до Франції: незадовго після того, як Анжеліка Бєлова взяла участь у Комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку, вона вирушила до Страсбурга на 19-те Діалогове засідання Ради Європи з громадянським суспільством ромів і мандрівників.
Там не лише представила ромську спільноту України, а й модерувала одну з ключових панельних дискусій — “Рівність ромських і мандрівних жінок, молоді та дітей”. Разом із представниками і представницями з Греції, Чехії, Бельгії та Угорщини обговорила виклики та найкращі практики у боротьбі за рівні права.

“Моя сесія була присвячена темі рівності ромських та мандрівних жінок, молоді та дітей. Для мене було надзвичайно важливо висвітлити роль ромських жінок у правозахисній діяльності, активізмі, а в контексті України – у гуманітарному реагуванні та відновленні. Я щаслива бути причетною до посилення ромського жіночого руху та об’єднання ромських жіночих лідерів (-ок) в Україні та Європі”, — зазначає Анжеліка Бєлова.
Засідання Ради Європи стало важливим майданчиком, де обговорили актуальні проблеми, з якими стикаються, зокрема, роми та мандрівники в Європі.
Основні цілі заходу були такі:
- створити основи для майбутніх політичних рамок Ради Європи щодо їхньої інклюзії;
- презентувати Стратегічний план дій Ради Європи з інтеграції цих спільнот та оцінити його реалізацію;
- зібрати пропозиції щодо подальшого розвитку співпраці між Радою Європи та громадянським суспільством;
- обмінятися кращими практиками усунення перешкод для соціальної інтеграції;
- визначити теми, які можуть бути включені в наступну стратегію Ради Європи щодо інтеграції ромів і мандрівників.
На зустрічі були присутні представники (-ці) ромських і мандрівних організацій, зокрема жіночих та молодіжних ініціатив, а також експерти і експертки міжнародних і національних організацій. Особливу роль відіграли представники (-ці) Ради Європи, зокрема члени і членкині Комітету експертів із питань інклюзії ромів і мандрівників та Відділу ромів і мандрівників, які реалізують Стратегічний план дій Ради Європи для їх інтеграції на 2020-2025 роки.



Загалом квітень оголошений Радою Європи місяцем ромів (-ок) під гаслом “Вставайте, роми!” на честь значимості ромської історії, мови та культури в європейській спадщині. Гасло “Opre Roma!” вперше пролунало на 1-му Міжнародному конгресі ромів у 1971 році, але й нині є символом єдності та стійкості нашої спільноти. А участь “Голосу Ромні” в такому міжнародному діалозі вкотре підкреслює важливість голосу ромських жінок і молоді. Це допомагає формувати майбутнє політик інклюзії та рівності для ромських громад і мандрівників у всій Європі.