«Ділитися власним досвідом не завжди легко, але я вірю, що тільки відкритість і обговорення можуть змінити світ», – говорить Президентка нашої організації Анжеліка Бєлова. В одному із роликів «#нестерпиться», які цьогоріч транслювали в ефірі центральних каналів протягом «16 днів боротьби проти гендерно зумовленого насильства», Анжеліка розказала про один зі своїх досвідів.

«Ділитися власним досвідом не завжди легко, але я вірю, що тільки відкритість і обговорення можуть змінити світ», – говорить Президентка нашої організації Анжеліка Бєлова. В одному із роликів «#нестерпиться», які цьогоріч транслювали в ефірі центральних каналів протягом «16 днів боротьби проти гендерно зумовленого насильства» завдяки ООН Жінки в Україні, Анжеліка розказала про один зі своїх досвідів.

У 2019 році її намагався вбити чоловік, який і раніше вистежував жінок і нападав на них. Анжеліка вижила, і з тих пір вирішила ще активніше боротися за те, щоб світ став безпечнішим для жінок і дівчат:

«Я знаю, як страшно говорити про пережите, як страшно визнати себе постраждалою та тою, кому потрібна допомога. Я пройшла весь цей шлях: суд над кривдником, фізична та психологічна реабілітація… І тільки за 4 роки наважилася говорити про свій досвід. Тепер я прагну зробити свій внесок у створення безпечного середовища для всіх. Крім боротьби із гендерно зумовленим насильством, важливо підтримувати жінок у лідерстві та розвивати економічну спроможність. Це може надати можливість піти від кривдника і побудувати незалежне життя. Важливо розуміти, що гендерне насильство не норма, не традиція, а порушення прав, за яке кривдник повинен нести відповідальність.

Нехай кожна жінка та дівчина, яка побачить чи почує мою історію, знає, що вона не одна, і що разом ми можемо створити світ, в якому жінки та чоловіки мають рівні права та можливості. Світ, в якому безпечно».

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» проходить щорічно з 25 листопада до 10 грудня. Основна її мета – привернути увагу до проблем подолання гендерно зумовленого насильства, жорстокого поводження, підвищити рівень обізнаності людей щодо форм насильства, алгоритмів дії для потерпілих та протидії торгівлі людьми.

«Голос Ромні» не лише щороку бере участь у заходах в межах кампанії, але й на постійній основі впроваджує проєкти, які допомагають жінкам стати більш економічно спроможними: від гуманітарної допомоги – до курсів перекваліфікації. Крім того, ми навчаємо співробітників і співробітниць працювати з постраждалими від насильства, адже до нас звертаються жінки з вразливих груп, і у кожної за плечима її власна історія виживання.

«За даними Всесвітньої організації здоровʼя ООН, кожна третя жінка стикалася із фізичним та/або сексуальним насильством. Отже, теоретично, одна з трьох ваших подруг могла мати подібний досвід.

Я як людина, яка стикалася із майже всіма формами гендерно зумовленого насильства і вижила після замаху на вбивство, знаю, яку ціну платять постраждалі від насильства і наскільки часто кривдник залишається непокараним та рукопожатним.

Протистояти гендерно зумовленому насильству можна у різний спосіб: як мінімум, говорити про його прояви, визначати червоні прапорці, знати свої права і куди звертатися, а також поширювати інформацію про протидію серед свого оточення», – закликає Анжеліка.