«Дуже важливо, що в межах програми «Єдність у розмаїтті» додали фінансування з державного бюджету для проєктів національних меншин і створення будинків національних меншин» — Анжеліка Бєлова.

Закарпаття стало першим регіоном України, де стартували консультації з представниками національних спільнот. Такі діалоги ляжуть в основу майбутніх змін в законодавстві, що етнічного різноманіття, — це відзначила під час виступу Ольга Стефанішина, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Ми також взяли участь у цій дискусії, яка є важливий кроком до успішного впровадження міжнародних стандартів захисту прав національних меншин.

Президентка «Голос Ромні» Анжеліка Бєлова відзначила той факт, що в Україні почали фінансувати проєкти нацменшин за державний кошт:

«Дякую представникам Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Офісу Ради Європи в Україні, а також Урядовому офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Дуже важливо, що в межах програми «Єдність у розмаїтті» додали фінансування з державного бюджету для проєктів національних меншин і створення будинків національних меншин. Я памʼятаю, як про це говорила на локальному та національному рівні з 2016 року — і от це стає реальністю».

Також Анжеліка Бєлова попросила звернути увагу на внутрішньо переміщені організації та релоковані організації національних меншин: необхідно включати їх у місцевий контекст і запрошувати до співпраці з органами місцевого самоврядування:

«Ми розбудовуємо інфраструктуру, ми працевлаштовуємо і місцевих, і ВПО. Тож запрошую до партнерства всіх, хто готовий разом покращувати життя в громаді».

Під час консультації обговорили потреби та становище національних меншин Закарпатської області, а також питання впровадження відповідних законів і основні аспекти Державної програми.

Важливою частиною обговорення була ідея створення центрів для національних меншин, завданням яких буде представляти інтереси спільнот. Такі центри можуть формуватися на місцях традиційного проживання національних меншин на ініціативу громадських організацій та місцевих рад.