Це дуже важливо, коли міжнародні партнери приїжджають, аби на власні очі побачити, як живуть люди, яким ми разом допомагаємо, та поспілкуватися про їхні потреби.

В ужгородський офіс «Голос Ромні» завітали неймовірні гості з різних агенцій ООН:

· OCHA (Управління ООН з координації гуманітарних справ),

· ООН Жінки,

· Управління Верховного комісара ООН у справах біженців,

· World Food Programme (Всесвітня продовольча програма),

· IOM (Міжнародна організація з міграції).

Команда «Голос Ромні» не лише презентувала результати діяльності, але також показала «Місце сили» — один із наших безпечних просторів для жінок і дітей із вразливих груп, а також познайомила з жінками-ромками, які завдяки нашій підтримці змогли змінити своє життя на краще.

Крім того, у нашому офісі представники та представниці агенцій ООН провели фокус-групу, під час якої жінки поділилися особистими історіями внутрішнього переміщення на Закарпаття з Донецької та Харківської областей.

Найголовніше, що саме під час цієї зустрічі вдалося проговорити чіткі рекомендації для структур ООН щодо того, як зробити допомогу ще доступнішою та ефективнішою:

– переглянути пріоритети щодо територій та посилити гуманітарну допомогу в Закарпатській області,

– більше підтримувати локальні ромські організації,

– орієнтуватися на реальні актуальні потреби населення.

У Закарпатській області живе найбільша ромська громада. Через багаторічну дискримінацію та економічну незахищеність люди цієї громади частіше за все не мають змогу здобути навіть середню освіту і змушені жити в складних побутових умовах.

Ми дуже цінуємо підхід агенцій ООН, який виявляється саме в таких філд-візитах. Це дуже важливо, коли міжнародні партнери приїжджають, аби на власні очі побачити, як живуть люди, яким ми разом допомагаємо, та поспілкуватися про їхні потреби.

Це дозволяє агенціям бути на одній хвилі з громадськими організаціями, зрозуміти специфіку локальних запитів і допомагати людям саме так, як їм потрібно.

Дякуємо за увагу до історії кожного та кожної. Дякуємо за підтримку ромської громади в ці важкі часи.