Забезпечити інтеграцію ромської національної громади та рівний доступ до соціальних та освітніх можливостей!

Такі питання порушили на експертно-консультаційній нараді у Страсбурзі, яку відвідала президентка “Голосу Ромні” Анжеліка Бєлова. 9-10 вересня ромських активістів_ок зібрав Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті.

Анжеліка Бєлова розповіла про становище ромської громади в Україні під час війни. На зустрічі обговорювали й виклики, з якими зіштовхується наша громада в країнах Європи, зокрема, у сфері захисту прав людини, освіти та соцпідтримки.

Комісаром Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті став навесні цього року, а Україна — перша країна, яку він відвідав після призначення на посаду. Ми раді відзначити щиру турботу про громадян_ок нашої держави, чиє вразливе становище поглибилося через війну. Вдячні й за те, що потреби ромської національної спільноти залишаються в центрі його уваги.

За результатами кількамісячної системної роботи Уповноважений повідомив: у Європі досі присутні антиромські настрої та маргіналізація ромських спільнот. Саме тому Майкл О’Флаерті заявив, що зобов’язується підтримувати ромів_ок і мандрівників_иць у відновленні та реалізації їхніх прав. Наступного року планує представити висновки й рекомендації для захисту прав громади і покращення її становища у суспільстві.

Особливу увагу Комісар надає правам ромської молоді та жінок. Така позиція є важливою для нас.

“Я рада чути, що одним із головних меседжів пана Комісара є розширення прав та можливостей ромських жінок як лідерок і тих, хто ухвалює рішення. Дуже сподіваюся на подальшу співпрацю та реалізацію плану дій, напрацьованого під час нашої зустрічі”,

— каже президентка “Голосу Ромні” Анжеліка Бєлова.

Жінки є активними агентками змін у своїх громадах, сприяють просуванню прав людини, боряться з дискримінацією та покращують соціально-економічні умови. Підтримка з боку міжнародних інституцій надає ромським жіночим організаціям додаткові можливості для адвокації, розширення їхньої ролі в суспільстві та залучення більшого кола союзників_ць до реалізації соціально-важливих проєктів.

Нам важливо продовжувати захищати права нашої громади, сприяти стабільності та соціальній згуртованості в умовах війни і включити її потреби у план відновлення України та інші важливі політики.