8 квітня — це не просто дата в календарі. Це день, коли ми знову і знову нагадуємо світові: ромська громада існує, бореться, розвивається і творить майбутнє.

Розпочнемо із відео прямо зі Сполучених Штатів Америки, де ромські активістки з України потужно заявили про себе на міжнародному рівні. Цей матеріал ми підготували спеціально до 8 квітня, щоби показати — голос ромських жінок лунає гучно і впевнено в усьому світі.

@voice.of.romni Міжнародний день ромів: як українські ромки заявили про себе у США 🗓️ 8 квітня — це не просто дата в календарі. Це день, коли ми знову і знову нагадуємо світові: ромська громада існує, бореться, розвивається і творить майбутнє. #Міжнароднийденьромів #роми #ромки #НьюЙорк ♬ оригінальний звук – Voice of Romni / Голос Ромні

Цього року особливу гордість викликає участь ромських жінок-активісток у Комісії зі становища жінок ООН у США. Протягом двох тижнів вони брали участь у панельних дискусіях, зустрічах із міжнародними партнерами та адвокатували важливі теми — від подолання дискримінації до включення ромських жінок у процеси відновлення України.

Минулого року президентка «Голосу Ромні» Анжеліка Бєлова була єдиною ромською представницею від України. Цьогоріч вона зібрала потужну команду з чотирьох активісток, які гідно представили ромську громаду на світовій арені.

8 квітня — це день пам’яті, гордості й надії. З часу Всесвітнього конгресу ромів у 1971 році в Лондоні, коли були затверджені ромський прапор і гімн «Джелем, Джелем», ромські громади пройшли довгий шлях. Але попереду ще багато роботи: боротьба за рівні можливості, гідне представництво та збереження нашої унікальної культури і мови.

Кожен голос — це крок до змін. І сьогодні ми гучно заявляємо: ромські жінки — це лідерки майбутнього. А наші досвід та експертиза мають бути включені у питання повоєнної відбудови України.