Давайте разом розвивати наші громади, розширювати права ромських жінок і створювати нові можливості!

Громадська організація “Об’єднання ромських жінок “Голос Ромні” за підтримки Центру Філантропії катастроф (Center for Disaster Philanthropy) оголошує конкурс проєктів, спрямованих на підтримку ініціатив ромських жіночих організацій.

Заснована в червні 2020 року, ГО “Об’єднання ромських жінок “Голос Ромні” активно працює над зміцненням прав і можливостей ромських жінок в Україні. “Голос Ромні” реалізує проєкти, спрямовані на посилення економічної спроможності ромських жінок, надає різні види гуманітарної допомоги, організовує освітні простори для дітей та жінок, працює над превенцією, захистом постраждалих від ГЗН, підвищенням обізнаності про ГЗН у ромських громадах, створює навчальні програми для підвищення організаційної спроможності ромських ГО та промотує об’єднання та співпрацю всередині ромського руху. “Голос Ромні” адвокатує права ромських жінок на міжнародній арені: Комісія ООН зі становища жінок у Нью Йорку, Конференція з відновлення України, Діалоги Ради Європи з питань рома, сінті та мандрівників, Форуми ООН з питань національних спільнот тощо. 

Під час війни організація підтримала понад 100 тисяч осіб. Регіональні офіси “Голосу Ромні” знаходяться в Кривому Розі, Запоріжжі, Харкові та Ужгороді.

У 2025 році ми запрошуємо місцеві ромські жіночі громадські організації та ініціативні групи подавати заявки на фінансування діяльності, яка підпадає під одну з пріоритетних сфер: 

  • Адвокація імплементації “Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року” на місцевому рівні.
  • Освітні програми/ініціативи для ромських дітей.
  • Підвищення економічної спроможності ромських жінок.
  • Захист постраждалих від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) та/або підвищення обізнаності про ГЗН у ромських громадах. 
  • Розвиток організаційної спроможності ромських організацій (тренінги з проєктного менеджменту, фандрайзингу, комунікацій, залучення додаткових спеціалістів/ок в команду, аудит організації тощо).

Кожна запропонована діяльність має бути належним чином обґрунтована на основі визначених потреб ромської громади.

Інформаційна сесія стосовно порядку подання конкурсних пропозицій відбудеться 17 січня 2025 року о 12:00. Посилання на підключення до інформаційної сесії надійде на електронну пошту осіб, що зареєструвалися.

Для реєстрації на інформаційну сесію, будь ласка, заповніть анкету не пізніше 16:59 16 січня 2025 року.

Географічний фокус: Діяльність може здійснюватися на території, підконтрольній уряду України.

Часові межі: Очікується, що проєкти лоту №1 триватимуть до 3 місяців, лоту №2 — до 4 місяців, лоту №3 — до 6 місяців (включно з часом підготовки до старту проєкту та часом на фінальне звітування). Орієнтовна дата початку імплементації проєктів — 01 березня 2025 року.

Доступні лоти грантового фінансування:

  • Лот 1: до 5 000 доларів США.
  • Лот 2: від 5 001 до 10 000 доларів США.
  • Лот 3: від 10 001 до 15 000 доларів США.

Необхідні документи для подання:

Лот 1: заповнена форма (натисіть на слово “форма”, щоб перейти до заповнення), з основною інформацією про організацію, коротким описом проєкту та загальною сумою запитуваного бюджету, виписка/витяг з ЄДРПОУ, витяг про неприбутковість (за наявності).

Лот 2:  аплікаційна форма та детальний бюджет (шаблони додаються); виписка/витяг з ЄДРПОУ; витяг про неприбутковість.

Лот 3: аплікаційна форма та детальний бюджет (шаблони додаються); виписка/витяг з ЄДРПОУ; витяг про неприбутковість.

Грошові гранти для лотів 1 і 2 спрямовані на надання можливостей фінансування малим локальним організаціям та ініціативним групам.

Критерії відповідності для лотів 1 і 2:

  • Місцеві організації, які починають займатися впровадженням невеликих програм та реалізацією грошових грантів або вирішенням локальних проблем.
  • Сталі та нещодавно створені організації чи ініціативні групи, які не мають історії та не керують будь-якими грошовими грантами, можуть подати заявку, але вони мають продемонструвати здатність належним чином звітувати про витрати, пов’язані з проєктом.

Грошовий грант для лоту 3 спрямований на надання можливостей фінансування офіційно зареєстрованій громадській організації із історією імплементації грантових проєктів.

Критерії відповідності для лоту 3:

  • Організації громадянського суспільства, офіційно зареєстровані в Україні з банківським рахунком на ім’я організації.
  • Ініціативні групи у консорціумі з громадськими організаціями.
  • Організації, які здатні продемонструвати принципи неупередженості, нейтральності та присутність без політичної приналежності.
  • Продемонстрований досвід успішної реалізації проєктів, пов’язаних із запропонованими програмними сферами в останні 18 місяців.
  • Консорціум організацій, де хоча б одна з організацій-учасниць має відповідний досвід реалізації проєктів.

Заявки від державних організацій та установ, організацій, діяльність яких спрямована на отримання прибутку, або організацій, пов’язаних з військовою діяльністю, зокрема, які здійснюють волонтерську діяльність для військових потреб або пов’язаних осіб, які здійснюють таку діяльність, іноземних неурядових організацій, іноземців та осіб без громадянства, якщо вони не мають посвідки на постійне проживання в Україні, політичних партій або пов’язаних із ними організацій, організацій, що пропагують дискримінацію, расову або етнічну нерівність, консервативні гендерні ролі та нерівність прав жінки і чоловіка до розгляду прийматися не будуть.

Зауважте, що ініціативні групи або громадські організації без статусу юридичної особи можуть отримати фінансування проєкту тільки у вигляді безготівкового перерахунку коштів на рахунок дружньої громадської або благодійної організації.

Будь ласка, зверніть увагу, що обрані організації, які подали заявки на отримання грантів лоту №3, повинні будуть пройти процедуру належної перевірки із поданням відповідних документів.

Звертаємо увагу, що проєкти зі співфінансуванням з інших джерел можуть бути розглянуті за умови наявності підтвердженого співфінансування та чіткого розподілу видатків між донорами.

Критерії відбору:

Відповідність проєкту цілям програми — наскільки цілі, завдання та очікувані результати проєкту відповідають місії та стратегічним пріоритетам ГО “Голос Ромні”. Соціальний вплив проєкту —потенціал проєкту щодо позитивного впливу на цільову аудиторію, включаючи бенефіціарів серед вразливих груп. Проєкти з вираженим соціальним ефектом мають пріоритет.

Операційна та фінансова спроможність заявника — спроможність організації чи ініціативної групи успішно реалізувати проєкт у межах визначеного бюджету та часу, враховуючи наявні ресурси, досвід та кадрову спроможність.

Інноваційність і стійкість – наявність нових підходів і рішень у проєкті, які можуть забезпечити довготривалий ефект навіть після завершення грантового фінансування.

Ефективність використання коштів — обґрунтованість бюджету проєкту, раціональність розподілу витрат і доцільність використання коштів для досягнення заявлених результатів.

Приорітет у відборі буде надаватись очолюваним жінками організаціям*.

*Термін «очолювана жінками організація» використовується тут для позначення як організацій, очолюваних жінками, так і організацій, що захищають права жінок.

Жіночі правозахисні організації визначаються як:
1) організація, яка самоідентифікує себе як організація, що захищає права жінок, основним завданням якої є просування ґендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок та прав людини;
або
2) організація, яка вважає частиною своєї місії просування інтересів та прав жінок і дівчат (або якщо в її місії є слова «жінки», «дівчата», «ґендер» або еквіваленти на місцевій мові);
або
3) організація, яка в рамках своєї місії або цілей кидає виклик і трансформує гендерну нерівність (несправедливі правила), нерівні владні відносини та просуває позитивні соціальні норми.

Організація, очолювана жінками визначається як: Організація з гуманітарним мандатом та/або місією, яка
1) керується або спрямовується жінками;
або
2) керівництво якої переважно складається з жінок, про що свідчить 50 відсотків або більше жінок, які обіймають вищі керівні посади.

Гранти надаються за фінансової підтримки Center for Disaster Philanthropy (CDP). CDP зосереджується на всіх аспектах відновлення, зміцнюючи громади, що постраждали від катастроф, від підготовки та планування до відбудови та усунення нерівностей, які посилюють вразливість. Зокрема, CDP підтримує гуманітарні потреби вразливих, маргіналізованих та найбільш ризикованих груп, таких як внутрішньо переміщені особи, жінки та діти, люди з інвалідністю, літні люди, ЛГБТКІА+ спільноти та ромська громада.

Як подати пропозицію:

Пропозиції за лотом №1 подавайте через форму, опубліковану нижче.

Пропозиції за лотами № 2 і 3 (заповнені 📃aплікаційну форму та 🧾бюджет проєкту, а також додаткові документи до них) надсилайте на електронну адресу grant@voiceofromni.com.ua із темою листа “[назва вашої ГО або ініціативної групи] – лот №…”.

Усі пропозиції приймаються до 10.02.2025, 23:59 за київським часом. Пропозиції, надіслані пізніше вказаної дати або неповні пропозиції, — не розглядатимуться.

Заявки подаються українською мовою.

Одна організація може подати тільки одну пропозицію. У випадку надсилання від однієї організації кількох пропозицій, буде взято до розгляду лише останню, яка надійшла до завершення кінцевого строку подання. 

З питаннями звертайтеся за електронною адресою: grant@voiceofromni.com.ua із темою листа “Запитання щодо грантового конкурсу”.