Цей захід об’єднав найвпливовіших політиків і політикинь, громадських діячів/ок, представників/иць бізнесу та культури, інфлюенсерів/ок, а також міжнародних гостей, ставши платформою для обговорення майбутнього України через призму жіночого лідерства.

Цьогорічний конгрес відбувся 5 листопада в Києві під гаслом «Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість». Співзасновниця конгресу, віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк зазначила:

«Тут лідерки громад: тих найскладніших, які під обстрілами, в яких руйнування і які щодня, на жаль, бачать смерть. Саме вони мають право брати участь у відновленні країни та ухвалювати рішення». І додала: жінки взяли на себе лідерські ролі в родинах, поки чоловіки чи діти на фронті, навчилися адаптуватися, керувати фінансами, бізнесами і дронами — прийшли в колись традиційно чоловічі професії. Нові ролі і якості зробили лідерок ще сміливішими.

Для нашої організації, яка працює і в прифронтових регіонах, цей захід має велике значення. «Голос Ромні» активно підтримує розвиток жіночого лідерства серед молодих ромок, аби їхні голоси були також почуті у процесах відбудови. Наше залучення до конгресу є важливим кроком до того, щоб ромська громада, яка все ще залишається вразливою, була включеною до стратегій майбутнього України. Віримо: справжні суспільні зміни можливі лише за умов інклюзивного підходу, який враховує інтереси всіх груп суспільства.

«У промові Олени Кондратюк під час відкриття 8-го УЖК було багато сказано про роль молодих лідерок, яких необхідно підтримати, підсилити, аби забезпечити їх дієву участь у прийнятті рішень. Для мене це приклад справжнього жіночого лідерства», — каже президентка «Голосу Ромні» Анжеліка Бєлова.

Метою восьмого УЖК було уявити, якою реально буде Україна через 5, 10, 15 років, систематизувати всі ті виклики і спробувати знайти шляхи, щоб їх уникнути. А для цього про майбутнє слід говорити конструктивно і врахувати всі точки зору.

Такі заходи дозволяють не лише обмінятися досвідом, а й вкотре зробити так, аби голос ромської громади звучав на високому рівні. Це допомагає будувати справедливу та інклюзивну стратегію відновлення держави, яка відображатиме потреби і потенціал нашої спільноти. Ми переконані: об’єднавши зусилля, зможемо ефективно подолати виклики та забезпечити якісне і справедливе відновлення України.