Флора Мацюля, керівниця з питань гуманітарних програм ООН Жінки в Україні, відвідала простір допомоги жінкам в Ужгороді у співпраці з командою «Голос Ромні».

Завдяки спільним зусиллям, у просторі ромські жінки та жінки-ВПО мають можливість швидко опанувати нову професію: стати майстринями манікюру, перукарками, бровистками та лешмейкрерками. Наразі студентками з курсів перекваліфікаціїі є жінки із Херсонщини, Донеччини та Луганщини, які через повномасштабне вторгнення були змушені покинути рідні міста.

Також ми з пані Флорою відвідали ромське поселення в Ужгороді та побували у школі №13, де навчаються саме ромські діти. Ми оглянули умови, в яких вони здобувають освіту, та поспілкувалися з керівництвом школи щодо майбутньої співпраці. Крім того, надали гуманітарну допомогу для ромських сімей із маленькими дітьми.

Історії жінок обʼєднують. Адже Флора Мацюля добре знає, що переживають українки, бо теж рятувалася від війни у Косові. Під час спілкування з жінками пані Флора поділилась власною історією втечі з Косова, коли багато її близьких людей загинули. Своїм прикладом вона прагнула показати, як важливо берегти віру у власні сили, та спонукати жінок продовжувати спільно працювати задля відбудови України.

Команда «Голосу Ромні» вдячна пані Флорі та структурі ООН Жінки в Україні за те, що ми маємо змогу спільно допомагати українкам ставати впевненішими та будувати нове майбутнє.

Активності з допомоги ромським жінкам та жінкам-ВПО реалізовуються за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.