42 представниці з 34 організацій обговорили ключові моменти, важливі як для оперативного гуманітарного реагування зараз, так і для подальшого відновлення після деокупації та закінчення війни.

Ми стараємося не лише надавати допомогу в моменті, але й просувати зміни, які покращать життя українок в цілому. Днями взяли участь у другому тематичному діалозі між представницями жіночих організацій та агенціями системи ООН в Україні. Це було потрібно, аби разом окреслити конкретні проблеми та рекомендації, які будуть представлені керівництву структур ООН в Україні.

42 представниці з 34 організацій, серед яких і «Голос Ромні», обговорили ключові моменти, важливі як для оперативного гуманітарного реагування зараз, так і для подальшого відновлення після деокупації та закінчення війни.

Ось основні з них:

• потрібно працювати над тим, аби більше жінок, зокрема з вразливих груп, брали участь в ухваленні рішень;

• потрібно розширювати економічні права та можливості жінок під час війни;

• оскільки війна загострює нерівність, зараз особливо важливо працювати у сфері попередження та реагування на випадки гендерно-зумовленого насильства (в тому числі сексуального) та торгівлі людьми;

• важливо налагодити соціальну згуртованість та взаємодію між переміщеними жінками і приймаючими громадами.

Нашу організацію на цій зустрічі представляла очільниця «Голос Ромні» Анжеліка Бєлова:

«Все, про що ми говорили під час заходу, українське жіноцтво вже робить із початку широкомасштабного вторгнення, оскільки ми вже маємо досвід роботи з наслідками воєнного конфлікту з 2014 року. Але важливо, щоб такі авторитетні та спроможні організації, як ООН, допомагали нам: і в гуманітарному плані, і з адвокацією на рівні держави. Щоб це була системна робота, а не сукупність окремих ініціатив».

Зустріч відбулася в межах платформи, ініційованої Деніз Браун, Постійної координаторки системи ООН в Україні, координаторки з гуманітарних питань, та ООН Жінки в Україні.

Дякуємо співкоординаторці платформи Аналі Пеппер за конструктивну позицію, а також всім коліжанкам, які прагнуть зробити життя жінок в Україні кращим.