“Голос Ромні” розпочав детальне вивчення потреб ромських громад на території України
В опитуванні беруть участь 500 респондентів і респонденток у 5 областях
“Дані керують рішеннями”, — заявила під час Регіонального Українського Жіночого Конгресу у Полтаві Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун. І наша організація абсолютно поділяє таку думку. Саме тому “Голос Ромні” почав масштабне дослідження потреб ромських громад в Україні. Маємо на меті зрозуміти, як змінилося становище ромів і ромок внаслідок повномасштабної війни.
Кризи загострюють проблеми всіх вразливих груп і ромська громада – не виключення. Ми часто чуємо питання від гуманітарних організацій та фондів, чи є дані, які демонструють вплив війни на потреби та проблеми ромів і ромок. Донині ніхто не проводив фахових досліджень з цієї теми, а локальні опитування не могли вважатися репрезентативним через малу вибірку та брак методології. Саме тому ми вирішили провести ґрунтовне соціологічне дослідження, яке стане основою для розробки нових проєктів і буде корисним для всіх зацікавлених сторін: громадських організацій, представників органів влади, донорів, тощо. Це допоможе раціонально використовувати ресурси, не марнувати їх на неефективну допомогу та фокусуватися на найбільш критичних напрямках підтримки.
Наше дослідження охоплює такі сфери:
- доступ до житла та інфраструктури;
- базові потреби;
- медична допомога;
- робота;
- освіта.
В опитуванні беруть участь 500 респондентів і респонденток у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській та Закарпатській областях.
Крім того, дослідження міститиме фахову оцінку потреб ромської громади від експертів, науковців, активістів та представників урядових структур. Наразі це перше дослідження такого масштабу в Україні. Ми плануємо презентувати його результати на онлайн-форумі на початку липня.
Ініціатива “Розвиток спроможності ромських ГО в Україні” реалізується ГО “Обʼєднання ромських жінок “Голос Ромні” в межах програми “Спроможні та сильні”, що виконує Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії.