«Голос Ромні» системно працює у сфері боротьби з дискримінацією і підтримує ромські громади в Україні, які зіштовхуються з непростими викликами під час війни.

Одними з найгостріших для них наразі є питання працевлаштування, доступу до гуманітарної допомоги та освіти. Крім того, підтримуючи жіночий активізм, ми постійно боремось із мультидискримінацією ромських жінок.

Цінно, що нашу роботу помічають і партнери не лише на національному, а й на міжнародному рівні. Цими днями представниці «Голосу Ромні» перебувають на Варшавській конференції з людського виміру. Масштабна 10-денна програма, організована ОБСЄ для 57 держав, присвячена правам людини та основним свободам у Європі. Темами одного з обговорень, до якого запросили «Голос Ромні», стали толерантність і відмова від дискримінації. Разом із представниками / представницями держав-учасниць ОБСЄ, міжурядових організацій, інститутів ОБСЄ та громадськими активістами / активістками ми обговорили роботу Організації з безпеки і співробітництва в Європі у сфері людського виміру, обмінялися досвідом боротьби з дискримінацією, порушили питання, які потребують уваги міжнародної спільноти.

Однією з учасниць конференції стала представниця «Голосу Ромні» Мерседес Кузнєцова, котра є ВПО та сама свого часу зіштовхнулася з дискримінацією за етнічною ознакою під час працевлаштування та отримала відмову. Тепер, маючи досвід і впевненість у собі, Мерседес наголошує, що ромські жінки повинні відстоювати свої права на всіх рівнях. Також жінки мають бути залучені у всі важливі процеси: «Політики й політикині повинні приділяти більше уваги просуванню гендерної рівності та врахувати гендерну призму в усіх доктринах і стратегіях, заохочувати й підтримувати жіночі рухи в Україні, створювати платформи для адвокації прав жінок. Я вірю у важливу та позитивну роль жінок у запобіганні та вирішенні конфліктів, протидії насильству, дискримінації і постконфліктному відновленні».

Доносити правду про дискримінацію ромської громади та шукати шляхи її подолання — наше спільне завдання. Віримо у спільну роботу задля розвитку демократичного суспільства, де всі, незалежно від походження, мають рівні можливості.