Захід організували у Полтаві Агентство ООН у справах біженців та громадська організація «КримSOS».

«Якщо ми виступатимемо з окремими ініціативами, вони залишаться непоміченими. Потрібна синергізація пріоритетів і зусиль, щоб досягти стійких позитивних результатів».

Про це заявила президентка «Голосу Ромні» Анжеліка Бєлова під час онлайн-виступу на форумі 10 грудня у Полтаві.

На форумі проаналізували нагальні виклики та шляхи вирішення проблем, з якими зіштовхується ромська громада в умовах війни. Також це був майданчик для обговорення Регіонального Плану заходів на 2024-2025 роки в Полтавській області, який є частиною Ромської Стратегії до 2030 р. Це не лише про документи — це про життя людей, які потребують гідних умов, доступу до послуг та реальної підтримки. 

Щоб ефективно реалізувати Ромську Стратегію, «Голос Ромні» пропонує створити національну координаційну платформу з регіональними групами на місцях. Анжеліка Бєлова наголосила:

«Нам потрібні ефективні плани та рішення, локалізовані відповідно до регіональних потреб. Окрім якісних планів, які відповідають потребам та реаліям часу війни, необхідно об’єднати зусилля ромських організацій, органів влади та міжнародних партнерів».

Більш детально цю ідею ми обговорюватимемо вже в січні на масштабному національному заході, який ініціює «Голос Ромні», та обов’язково розповімо про результати.

Наша команда вкотре нагадує, наскільки важливими є спільні зусилля, узгоджене бачення та системний підхід у роботі громадського сектору, органів місцевого самоврядування, держструктур та міжнародних організацій. Віримо, що разом ми здатні подолати бар’єри та відкрити нові можливості для ромської громади в Україні.