Анжеліка Бєлова – на прийомі з нагоди 235-ї річниці Конституції 3 травня
Для нас стало великою честю отримати запрошення на прийом з нагоди 235-ї річниці Конституції 3 травня – однієї з перших сучасних писаних конституцій у Європі, яка стала важливим символом розвитку демократичних інститутів і верховенства права.
Президентка «Голосу Ромні» Анжеліка Бєлова мала нагоду долучитися до урочистостей у Києві за участі Тимчасового повіреного у справах Республіки Польща пана Пьотра Лукасевича та Надзвичайної і Повноважної Посолки Литовської Республіки пані Інги Станіте-Толочкене.
Участь у таких заходах є ще однією можливістю нагадати про важливість Конституції як основи рівності, недискримінації та захисту прав усіх людей без винятку – особливо в умовах війни, коли права вразливих спільнот, зокрема ромської громади, потребують посиленої уваги.
Сьогодні для України питання конституційних цінностей нерозривно пов’язані з боротьбою за свободу, гідність і справедливість. Це також про захист тих, хто повинен мати рівне право на безпеку, доступ до соціальних послуг та участь у прийнятті рішень.
Такі події мають особливе значення, адже це про підтримку і спільні демократичні цінності, які об’єднують країни та людей у складні часи. Польща і Литва від перших днів повномасштабної війни залишаються поруч з Україною. Вони відкрили свої домівки для українських родин, змушених рятуватися від війни, а також підтримують гуманітарні ініціативи, допомагають нашим громадам вистояти та зберігати віру в майбутнє.

Ми в «Голосі Ромні» працюємо над тим, аби принципи рівності та недискримінації були не декларативними, а реально втілювалися на рівні спільноти — зокрема для ромських жінок і сімей, які стикаються з системними бар’єрами.
Вдячні за можливість долучитися до заходів, де обговорюють спільні європейські цінності та наголошують на важливості захисту прав людини як основи демократичного суспільства. Дякуємо Польщі та Литві за партнерство і підтримку!



