Курс “Ґендерна рівність та соціальна інклюзія в комунікаціях” складається з 12-ти серій, кожна з яких розповідає, як спілкуватися з урахуванням підходів рівності та інклюзії.

Це чудова можливість поділитися досвідом та експертизою в питаннях інклюзії етнічних меншин і корінних народів України. У 10-й серії Анжеліка Бєлова та правозахисник і співзасновник “Крим SOS” Алім Алієв розповідають про видимість етнічних спільнот у публічному просторі, виклики, з якими вони зіштовхуються, та роль держави у підтримці культурного різноманіття  України.

У наш час рівність та інклюзія стали не просто цінностями, а необхідністю у стандартах комунікації. Представники/иці національних меншин і корінні народи є видимими у медіа, рекламі, інформаційних кампаніях тощо. Але треба  навчитися не узагальнювати щодо них та уникати слів із негативною конотацією до всього народу. 

“У державних комунікаціях або під час створення соціально вагомого контенту важливо пояснювати, що за діями конкретної людини суспільство не повинно судити про всю вразливу групу”, — зауважує Анжеліка Бєлова.

Також важливо використовувати коректні слова на кшталт “роми” і “ромська спільнота” замість поширеного “цигани”.

Потрібно включити представників/иць  національних спільнот та корінних народів до післявоєнної відбудови, аби зробити її інклюзивною:

“Підтримка культур етнічних спільнот має бути важливою частиною національної єдності”.

Ми впевнені: такі державні освітні ініціативи допомагають будувати суспільство з розумінням,  що інклюзивна комунікація — це не лише про правильні слова, а й про зміну суспільних наративів, боротьбу з міфами та фейками, створення рівних можливостей для всіх. 

“Багато хто говорить про те, що нам необхідні люди на місцях у владі, які розуміються на етнополітиці, історії корінних народів та в питаннях національних меншин в Україні. І для нас дуже важливо донести через цей освітній серіал основні моменти історії та використання правильної термінології, коли держпосадовці/иці говорять про ромську національну меншину в Україні”, — каже Анжеліка Бєлова.

Ми вдячні “Дія. Освіта” за  простір для поширення важливої інформації та формування інклюзивних підходів.  Це ще один крок до України, де кожен голос має значення. 


Як комунікувати з урахуванням підходу рівності та інклюзії, дивіться тут:

https://osvita.diia.gov.ua/courses/gender-equality-and-social-inclusion-in-communication