Ця серія розповідей про жінок, які змінюють суспільство та будують справедливе майбутнє.

Уявіть собі студентку, натхненну стипендією Ромського освітнього фонду, яка з часом стає лідеркою, котра змінює свою громаду. Саме такою є історія Анжеліки Бєлової — президентки громадської організації “Голос Ромні”. Вона є героїнею нового подкасту “На її плечах” від незалежного жіночого журналу DIVOCHE.MEDIA.

У цьому випуску Анжеліка щиро поділилася своїм шляхом: від перших важких кроків у громадській діяльності до заснування “Голосу Ромні”. Вона розповіла про труднощі, спротив і патріархальні бар’єри, які стояли на її шляху, і про те, як саме війна стала переломним моментом — часом, коли зміни стали не лише бажаними, а й необхідними. Російське вторгнення показало, наскільки важливо діяти вже зараз, змінювати громаду, підтримувати одне одного.

Сьогодні команда “Голосу Ромні” працює в кількох пріоритетних напрямках: адвокація, гуманітарна підтримка громад на місцях, розвиток економічної спроможності жінок, освіта дітей.  Наскрізним є також боротьба з гендерно зумовленим насильством. Ми не лише допомагаємо, а й змінюємо архаїчні правила та ламаємо стереотипи: будуємо довіру до громадських організацій у ромських громадах, розвиваємо міжкультурний діалог, надихаємо нові покоління брати на себе відповідальність, робимо голоси жінок почутими.

У подкасті “На її плечах” Анжеліка розповіла про важливість включення ромських жіночих організацій у загальнонаціональний контекст:

“Феміністичний рух — це про рівні права та можливості для всіх жінок і чоловіків. Особливо важливо, щоб у цьому русі були представлені ті групи, які піддаються множинній, системній дискримінації. Якщо ми порівняємо ситуацію, наприклад, працевлаштування жінки-українки та жінки-українки ромського походження, то кількість бар’єрів у другої буде значно більшою через дискримінацію та стигматизацію за декількома ознаками”.

Під час розмови йшлося й про те, як війна змінила роботу нашої організації, як ромські жінки розвивають свої професійні навички, отримують нові можливості завдяки освітнім програмам та курсам перекваліфікації, які ми проводимо.

Анжеліка розповіла і про міжнародну адвокацію: про участь у 68-й та 69-й сесіях Комісії ООН зі становища жінок, де представляла Україну як демократичну мультикультурну країну та закликала міжнародну спільноту підтримувати українських жінок і жіночі організації.

“Ми, жінки-активістки, володіємо унікальними знаннями та експертизою роботи на місцях. Ми знаємо потреби наших громад. І хто, як не ми, має бути залучений до розробки рішень для відбудови України?!”, — наголосила Анжеліка.

Подкаст “На її плечах” показує справжні історії жіночої сили, солідарності та лідерства. І для нас велика честь, що голоси ромських жінок звучать у цьому важливому проєкті.