79 років ООН: партнерство заради майбутнього
24 жовтня 1945 року набрав чинності Статут Організації Об’єднаних Націй (ООН). Цей документ створений задля підтримки міжнародного миру та безпеки.
Тривалий час «Голос Ромні» співпрацює з агенціями ООН у кількох ключових напрямках, які відіграють важливу роль у забезпеченні гідного життя для ромських громад та всіх вразливих груп населення в Україні.
Соціально-економічне відновлення
Завдяки підтримці ООН ми створили жіночі простори «Місце сили» в Ужгороді, Запоріжжі та Кривому Розі. У 2023 році 124 жінки пройшли курси перекваліфікації в межах проєкту соціально-економічного відновлення внутрішньо переміщених жінок за технічної підтримки «ООН Жінки в Україні» та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Опанувавши швидкі професії, вони стали фінансово спроможними й незалежними. Крім того, отримали можливість пройти бізнес-курс, а 10 учасниць виграли мінігрант на відкриття або відновлення власної справи.
Гуманітарна допомога
У співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН протягом 2023 року ми роздали 12 тисяч продуктових наборів представникам та представницям ромської громади в Запоріжжі. Щомісяця вони отримували життєво необхідні продукти, зокрема, олію, борошно, консерви тощо.
Міжнародна адвокація
Цьогоріч наша президентка Анжеліка Бєлова взяла участь у 68-й Комісії ООН зі становища жінок. Вона була номінована «ООН Жінки» делегаткою і виступила в Головному офісі ООН у Нью-Йорку.
«Цей щорічний захід був присвячений просуванню гендерної рівності та розширенню прав і можливостей жінок, і для нас було честю привернути увагу до проблем ромських жінок і дівчат в Україні, особливо в умовах війни»,
— зазначає Анжеліка Бєлова.
Також влітку минулого року команда «Голосу Ромні» стала співініціаторкою Тематичного діалогу Організації Об’єднаних Націй з ромськими громадськими організаціями України, який відбувся у Києві. Спільно ми залучили до цього діалогу представниць усіх активних жіночих ромських ГО, активісток і лідерок спільнот із різних регіонів нашої країни, щоб вони змогли поділитися досвідом і дати зворотний зв’язок щодо співпраці з донорами. В результаті вдалося напрацювати рекомендації для агенцій ООН з пріоритетними сферами допомоги та представити їх очільникам всіх агенцій:
- Доступ до гуманітарної допомоги та участь у ній.
- Доступ до соціального захисту, охорони здоров’я та медичних послуг.
- Доступ до освіти та ринку праці/засобів до існування.
- Захист прав жінок та дівчат, запобігання та посилене реагування на гендерно зумовлене насильство щодо жінок та дівчат.
- Включення та участь у програмах раннього відновлення та відбудови.
Підтримка ООН для «Голосу Ромні» є цінною в ці часи надскладних викликів, коли ромська національна меншина та інші вразливі групи України потребують комплексної допомоги. Спільно ми змогли досягти вагомих результатів, тому вдячні за підтримку та партнерство, яке допомагає змінювати життя сотень людей на краще.